رولت گوجه‌فرنگی خشك و اسفناج

رولت گوجه‌فرنگی خشك و اسفناج

مواد لازم

برگ اسفناج 420 گرم

 تخم‌مرغ 5 عدد

 پنیر خامه‌ای 60 گرم

 نمك یك‌دوم قاشق چایخوری

 آرد 3 قاشق سوپخوری

 بیكینگ‌پودر  یك‌چهارم قاشق چایخوری

 پنیر پارمسان رنده كرده 60 گرم (حدود یك‌دوم پیمانه)

 مواد لازم میانی

 پنیر خامه‌ای 180 گرم

 سیر له كرده 2-3 حبه

 نمك به میزان لازم

 پودر آویشن یك‌دوم قاشق چایخوری

 گوجه‌فرنگی خشك، خرد كرده 12 عدد

ارزش غذایی

زمان پخت 45 دقیقه تا یک ساعت
روش نه چندان سخت
برای 4نفر

مشخصات

آشپزی :

رولت گوجه‌فرنگی خشك و اسفناج

 

فر را با دمای 180 درجه‌ سانتیگراد گرم كنید و سینی مناسبی را به اندازه‌ 18×26 سانتیمتر، با كاغذ روغنی بپوشانید. آن‌گاه ظرف بزرگی را از آب یخ پر كنید و دم دستتان بگذارید. سپس در قابلمه‌ مناسبی آب بریزید و روی اجاق بجوشانید.

 حالا برگ‌های اسفناج را 2 دقیقه در آب‌جوش بپزید. بلافاصله درون آب یخ بریزید. اكنون اسفناج را در صافی بریزید و بفشارید تا آبش گرفته شود. حالا اسفناج را ریز خرد كنید.

اینك زرده‌های تخم‌مرغ، پنیر خامه‌ای و نمك را در كاسه‌ مناسبی بریزید و مخلوط كنید و اسفناج را به آن بیفزائید. آن‌گاه سفیده‌ تخم‌مرغ‌ها را با همزن برقی بزنید تا سفید شود و فرم بگیرد.

سپس آرد و بیكینگ‌پودر را كم‌‌كم به سفیده‌های زده شده، بیفزائید و به آرامی هم بزنید. حالا سفیده‌های تخم‌مرغ را به مخلوط اسفناج بیفزائید و به آرامی، بالیسك هم بزنید تا پف سفیده از بین نرود. اكنون مایه‌ فراهم كرده‌ رولت را در سینی بریزید و صاف كنید.

حال سینی را در فر قرار دهید و به مدت تقریبی 10-12 دقیقه، رولت اسفناج را بپزید. اینك رولت را از فر درآورید و پس از 2-3 دقیقه، پنیر پارمسان را رویش بپاشید و آن را روی كاغذ روغنی برگردانید.

سپس كاغذ را از رولت جدا كنید و آن را رول كنید و در كاغذ روغنی بپیچید، همینكه رولت كاملا خنك شد، مایه‌ میانی را رویش بمالید و صاف كنید. گوجه‌فرنگی‌های نیمه خشك را رویش بچینید و دوباره رولت را رول كنید و در كاغذ روغنی بپیچید.

هنگام پذیرائی رولت را در ظرف مناسبی بگذارید و آن را به عرض دو سانتیمتر ببرید.

1395/10/22

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: