لازانیا با سویا

لازانیا با سویا

مواد لازم

كره  50 گرم

نمك، فلفل و آویشن به میزان لازم

سویای ریز  150 تا 200 گرم

 رب گوجه‌فرنگی  2 قاشق سوپخوری

 كنسرو قارچ خردكرده 1 قوطی (یا قارچ تازه نیم كیلوگرم)

 سس سفید در حدود 400 میلی‌لیتر

 روغن به میزان لازم

 فلفل دلمه‌ای ریز خردكرده  2 عدد

 لازانیا 16 ورق

 پنیر موزارلای رنده‌كرده  300 تا 350 گرم

ارزش غذایی

زمان پخت 45 دقیقه تا یک ساعت
روش نه چندان سخت
برای 5نفر

مشخصات

آشپزی :

بفرمایید لازانیا

 

كره را در تابه‌ای بریزید و روی حرارت بگذارید تا آب شود. بعد نمك، فلفل و آویشن را به مدت یك دقیقه در كره تفت دهید. سپس سویا را به آن بیفزائید و كمی تفت دهید. آن‌گاه رب گوجه‌فرنگی و قارچ را به آن افزوده و تفت دهید. حالا نصف سس سفید و فلفل دلمه‌ای را اضافه كنید. اكنون مواد را روی حرارت قرار دهید تا كاملاً جا بیفتد. به این ترتیب سس لازانیا آماده است.

اینك در قابلمه مناسبی آب بریزید و روی اجاق قرار دهید. بعد نمك و روغن را به آن بیفزائید و صبر كنید تا به جوش آید. حالا ورقه‌های لازانیا را در آن بپزید تا كمی نرم شود ولی له نشود. سپس آن را در آبكش بریزید. اینك پارچه تمیزی روی میز پهن كنید و ورقه‌های لازانیا را یكی‌یكی روی پارچه قرار دهید تا آب آن را بگیرد و به هم نچسبد.

اكنون ته ظرف نسوزی را چرب كنید و مقداری از سس سفید كف ظرف بریزید و روی آن ورقه لازانیا بگذارید. آن‌گاه مقداری از سس لازانیا و بعد كمی پنیر رنده كرده رویش بریزید. حالا یك ردیف دیگر لازانیا روی آن قرار دهید و رویش پنیر بریزید، این كار را مرتب تكرار كنید تا مواد تمام شود و لایه آخر ورقه لازانیا قرار بگیرد.

در پایان روی مواد باقیمانده سس سفید را بریزید و بر روی آن پنیر رنده كرده بپاشید و در فر(تاون) گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد، به مدت تقریبی 30 تا 45 دقیقه یا تا زمانی كه رویش كمی طلائی رنگ شود قرار دهید. حالا لازانیا برای پذیرائی آماده است.

1395/10/5

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: