کباب سبزیجات

کباب سبزیجات

مواد لازم

کدوی خلالی شده یک عدد

هویج رنده شده سه عدد

کلم سفید خرد شده یک چهارم

پیاز نازک خلالی شده یک عدد

دانه سویای آب پز شده 2 فنجان

سیب زمینی پخته شده 4 تا 6 عدد

فلفل 4 تا 5 عدد

زردچوبه یک قاشق چایخوری

گارام ماسالا یک قاشق چایخوری

زیره سبز یک قاشق سوپخوری

آرد ذرت یک قاشق سوپخوری

آرد سفید ساده یک قاشق سوپخوری

نمک به مقدار لازم

مواد لازم مایه خمیر

آرد سفید شش قاشق سوپخوری

زردچوبه 1/2 قاشق چایخوری

سیخ کباب چوبی بامبو 20 عدد

شیر سویا به مقدار لازم

آب  به مقدار لازم

پودر سوخاری به مقدار لازم

ارزش غذایی

زمان پخت 15 تا 30 دقیقه
روش نه چندان سخت
برای 4 نفر

مشخصات

آشپزی :

کباب سبزیجات

تمام مواد لازم برای تهیه مایه خمیر را در کاسه ای مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم ( آرد و زرد چوبه و آب ) .سیب زمینی های پخته را پوست بکنید و طوری خرد کنید که نرم وله شود.سویای پخته را هم  نرم و له کنید .

آبی را که از رنده شدن هویچ ابجاد شده است از آن جدا کنید.این نکته خیلی مهم است که آب سبزیجات را بگیرم وگرنه کباب ها ممکن است ترک بردارد و یا هنگام پخت متلاشی شود.در یک قابلمه نچسب، کلم و کدوی خرد شده را بریزید. آن قدر بهم بزنید تا آب پس دهند.

اگر آبی پس نداد مقدار کمی نمک روی آنها بپاشبد تا اب خود رو پس دهد.آب خارج شده از آنها را جدا کنید و دور بریزید.دو قاشق غذاخوری اب به قابلمه اضافه کنید، پیاز و زردچوبه و گارام ماسالا و زیره سبز رو هم اضافه کنید و مخلوط کنید.

برای چند دقیقه روی حرارت تفت دهید.مقدار اب را متعادل کنید ( اگه احتیاج داشت اب اضافه کنید ) از روی حرارت بردارید و به مخلوط سیب زمینی و سویا اضافه کنید.تمام مواد باقی مانده مثل ارد سفید و ارد ذرت و نمک را هم اضافه می کنید و خوب مخلوط میکنیم .

بهتر است که با دست ورز دهیم.به اندازه یک توپ کوچیک از این مخلوط بر می دارید و با کف دست دور سیخ چوبی فرم بدهید.با یک برس روی کباب ها را از مخلوط مایع خمیرمان آغشته می کنیم (می مالیم) بعد در پودر سوخاری می غلطانیم.

به طوریکه همه جای کباب پوشانده شود. بعد کباب ها را در سینی فر که چرب کرده اید بگذارید.به مدت 30 دقیقه در فر با دمای 220 درجه سانتی گراد قرار می دهیم.بعد آنها رو برمیگردانیم و روی آنها را شیر سویا می مالیم.دوباره برای 30 دقیقه در فر قرار می دهیم.

می توانیم به جای دو تا 30 دقیقه 4 بار به فاصله 15  دقیقه یک بار این کار را انجام دهیم. کباب های ما آماده است از فر در می آوریم و سرو می کنیم .نکته آب * :برای تهیه یک مایع خمیری مثل مایع خمیر کرپ یعنی به همون غلظت باید روون باشه مایع مان.

1395/10/7

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: