دلمه بادمجان با پنير فتا

دلمه بادمجان با پنير فتا

مواد لازم

كدو سبز 1 عدد درشت

بادمجان 4 عدد درشت

روغن زیتون 4 قاشق چایخوری

پنیر فتای خرد كرده 180 گرم

ریحان خرد كرده 30 گرم

نمك و فلفل به میزان لازم

فلفل دلمه‌ای قرمز، پوست كنده 250 گرم

برگ نعنا برای تزئین به میزان لازم

ارزش غذایی

زمان پخت 45 دقیقه تا یک ساعت
روش نه چندان سخت
برای 4نفر

مشخصات

آشپزی :

دلمه بادمجان با پنير فتا

 

كدو را با رنده‌ی مخصوص، به نوارهای باریك و بلند ببرید و در ظرف مناسبی قرار دهید. آن‌گاه رویشان آب جوش بریزید، روی ظرف را بپوشانید و چند دقیقه كنار بگذارید. سپس كدو را با آب سرد آبكشی كنید و خشك نمائید. اینك شش ظرف نسوز را به گنجایش 125 میلی‌لیتر (یك‌دوم پیمانه) با سلیفون بپوشانید به گونه‌ای كه سلیفون، حدود 5 سانتیمتر از لبه‌ی قالب بلندتر باشد.

حالا بادمجان‌ها را از درازا ببرید و در ظرف مناسبی بریزید. 2 قاشق چایخوری روغن زیتون به آن بیفزائید و دو طرف بادمجان‌ها را در تابه‌ی گریل، روی حرارت متوسط سرخ كنید و كنار بگذارید تا خنك شوند. اكنون پنیر فتا، باقیمانده‌ی روغن زیتون، ریحان، نمك و فلفل را در كاسه‌ی مناسبی بریزید و مخلوط كنید.

حالا كف و دیواره‌ی ظرف‌ها را با ورقه‌های بادمجان بپوشانید و به اندازه‌ی 1 قاشق چایخوری سرپر از مایه‌ی پنیری را درون بادمجان‌ها بریزید و با پشت قاشق بفشارید. به گونه‌ای كه ضخامت آن یك سانتیمتر باشد. حالا یك برش فلفل دلمه‌ای روی این مایه بگذارید و دوباره یك قاشق چایخوری از مایه‌ی پنیری، رویش بریزید و صاف كنید.

اكنون ورقه‌های كدو را روی آن بچینید و بادمجان‌های بیرون مانده از ظرف را روی هم تا كنید. سپس با سلیفون روی بادمجان را بپوشانید. اینك ظرف‌ها را در سینی بچینید و دست‌كم 3 ساعت در یخچال نگه دارید. حالا بادمجان‌های پركرده را برای پذیرائی، در ظرف مناسبی قرار دهید و با نعنا بیارائید.

1395/10/22

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: