پودینگ شکلات

پودینگ شکلات

مواد لازم

 

455 گرم شکلات پختنی (70% کاکائو)

50 میلی لیتر اسپرسوی داغ یا قهوه مخلوط

125 گرم کره به اضافه کمی برای چرب کردن

شش عدد تخم مرغ

200 گرم پودر شکر

100 گرم بادام زمینی

100 گرم آرد برنج

یک مشت فندق بوداده و خرد شده

ارزش غذایی

کالری 784
چربی 65.3g
چربی اشباع 32.7g
پروتئین 19.2g
کربوهیدرات 70.5g
قند 54.8g

مشخصات

برای 6
زمان پخت 5
روش خیلی اسان
آشپزی :

 125 گرم از شکلات را به همراه قهوه گرم کنید، سپس آن را داخل قالب کوچک یخ بریزید و آن را داخل فریزر بگذارید تا کاملا سفت شود. شش قالب کوچک کیک آماده کنید و داخل آنها را با کره چرب کنید و آنها را داخل یخچال بگذارید تا زمانی مواد کیکتان را آماده می‌کنید سرد شوند.

شکلات باقیمانده را به همراه کره داخل ظرفی که روی بخار آب گذاشته‌اید آب کنید. زرده و سفیده تخم‌مرغ‌ها را جدا کنید و قسمت سفید آن را به همراه شکر در همزن آنقدر مخلوط کنید تا زمانی که پف کرده و شکل بگیرد. زرده تخم‌مرغ‌ها را به مخلوط شکلات و کره سرد شده اضافه کنید و سپس بادام زمینی و آرد برنج را اضافه کنید. این ترکیب را با دقت با سفیده تخم مرغ مخلوط کرده و فر را روی دمای 190 درجه سانتیگراد یا 375 درجه فارنهایت تنظیم کنید. 

قالب‌های شکلات و قهوه را در فریزر خارج کنید و کمی از مایع کیک را با قاشق ته هر قالب کیک بریزید. سپس مکعب قهوه و شکلات را روی آن مواد گذاشته و روی قالب‌ها را با بقیه مواد کیک بپوشانید تا جایی که قالب یخی کاملا پوشیده شده و وسط قرار بگیرد. قالب‌ها را برای مدت زمان حدود 18 تا 20 دقیقه داخل فر بگذارید سپس آنها را با احتیاط و قبل از سرد شدن از قالب خارج کنید. 

این کیک را با فندق‌های خرد شده تزیین کرده و به صورت گرم سرو کنید. 

 

1395/3/3

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: