مافین رنگارنگ

مافین رنگارنگ

مواد لازم

آرد: 230 گرم

شکر: 120 گرم

بیکینگ پودر: یک قاشق چایخوری

جوش شیرین: یک چهارم قاشق چایخوری

نمک: اندکی

شیر: 220 میلی لیتر

تخم مرغ: 2 عدد

کره ذوب شده: 115 گرم

وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری

مواد لازم کرم شکلاتی:

کره: 60 گرم

پودرقند: 125 گرم

شکلات شیری ذوب شده: 25 گرم

مواد لازم کرم پنیری:

کره: 30 گرم

پودرقند: 180 گرم

پنیرخامه‌ای: 180 گرم

رنده پوست لیمو: یک قاشق چایخوری

آب لیموترش تازه: یک دوم قاشق چایخوری

 

ارزش غذایی

کالری 133

مشخصات

برای 4
زمان پخت 2
آشپزی :

آرد، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را مخلوط کرده والک کنید،سپس شکر رابه آن اضافه نمایید. درظرفی دیگر تخم مرغ، وانیل، شیر وکره ذوب و خنک شده را باهمزن دستی بزنید تا مخلوط شوند. مخلوط آرد را درون ظرف مناسبی بریزید، درمرکزش گودی ایجاد کرده ومخلوط فوق را به آن اضافه کنید وفقط درحد مخلوط شدن با یک قاشق فلزی بزرگ هم بزنید.

قالب مافین را چرب کرده یا کپسول‌های مخصوص بگذارید واز مایه درونش بریزید طوری که دو سوم قالب پر شود. سپس درون فر از پیش گرم شده باحرارت 200 درجه سانتیگراد به مدت 20 تا 25 دقیقه بپزید وپس از خنک شدن از کرم‌های دلخواه جهت تزیین استفاده نمایید. 

برای تهیه کرم شکلاتی به این شکل عمل کنید: کره وپودر قند را با همزن برقی بزنید تا کرمی و سبک شود سپس شکلات ذوب شده خنک را اضافه کنید، درون قیف مخصوص شیرینی ریخته روی مافین راپوشش دهید.

برای تهیه کرم پنیری به این شکل عمل کنید: پنیر خامه‌ای و کره را با همزن برقی بزنید و پودر قند را اضافه کرده هم بزنید تا صاف و یک دست شود. درانتها رنده پوست لیمو و آب لیمو را اضافه  کنید. می‌توانید برای اینکه کرم ،رنگ و طعم متفاوت داشته باشد از رنگ واسانس دلخواه استفاده نمایید.

نكته:

جهت داشتن مافین باشکل مناسب، بهتراست حدود دوسوم حجم قالب پر شود.

پیشنهاد من:

ازاین دستور جهت تهیه انواع مافین می توانید استفاده نمایید به عنوان مثال: با افزودن  100 گرم شکلات چیپسی مافین شکلاتی، به همین مقدار میوه خردشده مافین میوه ای ویا از گردوی خرد شده و پودر کاکائو نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

1395/3/8

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: