دوسای هندی

دوسای هندی

مواد لازم

2 سیب‌زمینی متوسط

2 سیب‌زمینی شیرین

روغن زیتون

1 فلفل قرمز خشک و ریز شده

1 فلفل قرمز تازه و ریز شده

1 زنجبیل تازه یک سانتی‌متری که ریز شده

یک و نیم قاشق چای‌خوری دانه خردل

1 قاشق چای‌خوری زردچوبه

نمک دریایی

فلفل سیاه تازه

نصف یک لیمو

4 پیازچه خرد شده

چند شاخه گیشنیز که به خوبی ریز شده‌اند

ماست (همراه غذا)

ترشی هندی (همراه غذا)

چند برش لیمو 

مواد لازم برای خمیر دوسا:

1 فنجان آرد نخودچی

1 فنجان آرد سفید

نصف قاشق چای‌خوری جوش شیرین

دو و نیم قاشق چای‌خوری دانه خردل

روغن زیتون

 

ارزش غذایی

کالری 421
چربی 8.2g
چربی اشباع 1.2g
پروتئین 14g
کربوهیدرات 68.8g
قند 13.6g

مشخصات

برای 6
زمان پخت 1
آشپزی :

 سیب‌زمینی‌ها را کباب کنید تا نرم شوند –روی آتش، باربیکیو و یا اینکه دورشان فویل پیچیده و در دمانی 200 درجه سانتی‌گراد داخل فر برای 1 ساعت بگذاریدشان. بعد بشکافیدشان و محتواشان را داخل کاسه‌ای بریزید. له‌شان کنید و به کناری بگذاریدشان.

مقداری روغن زیتون را داخل قابلمه‌ای روی شعله متوسط حرارت دهید. فلفل، زنجبیل، خردل، زردچوبه و مقدار مناسب نمک و فلفل را اضافه و مدام هم بزنید تا بوی خوبی آشپزخانه را پر کند و دانه‌های خردل باد کنند. محتویات قابلمه را روی سیب‌زمینی‌ها ریخته و با چاقویی هم بزنیدشان. مزه کنید و در صورتی که نیاز به چاشنی دیگری داشت، اضافه کنید. آب لیمو، پیازچه و گیشنیز را اضافه کنید و همه را با هم مخلوط کنید و به کناری بگذاریدشان.

برای خمیر دوسا، آردها را به همراه جوش شیرین، دانه‌ی خردل و مقداری نمک داخل کاسه‌ای بریزید. آرام آرام 400 میلی‌لیتر آب اضافه کرده تا خمیر شُلی حاصل شود. مقداری روغن زیتون روی یک ماهی‌تابه ریخته و روی شعله‌ی نسبتا بالایی بگذاریدش. یک قاشق پر خمیر را وسط ماهی‌تابه ریخته و به سرعت و با کف گِرد ملاقه، با حرکات دایروی که مدام شعاع‌ حرکت بیشتر می‌شود، خمیر را کاملا روی سطح ماهی‌تابه پخش کنید. وقتی روی خمیر حباب‌های زیادی تشکیل شد، چند قاشق چای‌خوری پُر از سیب‌زمینی‌ را روی دوسا ریخته و به آرامی در تمامی سطح پخشش کنید. وقتی که دوسا تُرد شده، داخل خود ماهی‌تابه آن را رول کنید و با ماست، ترشی هندی و تکه‌های لیمو نوش جان کنید. 

 

1395/3/3

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: