کاری بره و نخود

کاری بره و نخود
آشپزی :

 یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را داخل یک ماهیتابه عمیق روی شعله ملایم گرم کنید، سپس گوشت بره را داخل آن بریزید و ادویه‌ها و کاری را داخل آن بریزید. به مدت حدود 15 دقیقه روی شعله ملایم گوشت را بپزید تا جایی که همه ی قسمت‌های گوشت پخته شود.

در همین حال، پوست زنجبیل را گرفته و آن را به همراه سیر و پیاز خرد کنید. مواد خرد شده را به همراه برگ‌های کاری داخل ماهیتابه بریزید و به مدت 10 تا 15 دقیقه دیگه نیز آن روی شعله نگه دارید. 

کنسروهای نخود را به همراه آبشان در یک ظرف ریخته سپس کنسرو گوجه را به همراه یک لیوان آب به آن اضافه کنید. این مخلوط را با کمی نمک دریایی و فلفل سیاه مزه دار کرده و آن را به آرامی جوش بیاورید و در همین حال گوجه فرنگی‌ها را با پشت قاشق له کنید. سپس مخلوط را داخل ظرف گوشت ریخته، در ظرف را بگذارید و حرارت را تا آخرین حد ممکن کم کرده و به مدت یک ساعت و نیم یا تا زمانی که همه مواد کاملا بپزند و همرنگ بشوند، بگذارید بپزد.

بعد از پخت یک ساعت و نیمه، شیر نارگیل و بچه اسفناج‌ها را اضافه کرده و همه مواد را جوش بیاورید. سپس مواد را از روی شعله برداشته و برگ‌های گشنیز را روی آن بریزید. غذا برای سرو آماده است. 

1395/3/7

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: