ماکارونی با پنیر

ماکارونی با پنیر

مواد لازم

نمک دریا

فلفل تازه آسیاب شده

45 گرم کره

3 قاشق سر پر آرد ساده

10 حبه سیر پوست کنده ریز خرد شده

6 عدد برگ بو

1 لیتر شیر بدون چربی

600 گرم ماکارونی خشک

8 عدد گوجه فرنگی

150 گرم پنیر چدار تازه رنده شده

100 گرم پنیر پارمسان تازه رنده شده

یک ساقه آویشن تازه برگ جدا شده

1 قاشق پودر جوز هندی (اختیاری)

سه مشت پودر سوخاری

روغن زیتون

 

ارزش غذایی

کالری 437
چربی 15.2g
چربی اشباع 8.9g
پروتئین 20.3g
کربوهیدرات 53.6g
قند 8.3g

مشخصات

آشپزی :

 

یک ظرف بزرگ آب نمک را جوش بیاورید. کره را داخل یک ظرف بزرگ فر بر روی یک شعله ملایم ذوب کنید، سپس آرد را به آن اضافه کرده و شعله را به حد متوسط برسانید. تمام مدت آرد را هم بزنید تا جایی که یک مایع یک دست بشود. سپس سیرهای خرد شده را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا سیرها کاملا کاراملی بشوند. هم زدن را ادامه دهید تا جایی که آرد طلایی و سیرها ترد شوند. سپس برگ بو را اضافه کرده و به آرامی شیر را اضافه کنید. برای اضافه کردن شیر بهتر است مقدار کمی اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید سپس مقداری دیگر تا جایی که شیر تمام شده و سس سفید ما نرم و لطیف شده باشد. حالا مخلوط را به نقطه جوش برسانید و حرارت را کم کنید و بگذارید تا کمی حرارت ببیند و آن را هم بزنید. فر را روی 220 درجه سانتیگراد یا 425 درجه فارنهایت تنظیم و روشن کنید. 

پاستا را به آب نمک در حال جوشیدن اضافه کنید و تا وقتی که نرم شود آبپز کنید. در همین حال گوجه فرنگی ها را بر روی یک تخته خرد کرده و روی آنها نمک و فلفل بپاشید. پاستا را آبکش کنید و بلافاصله به سس اضافه کنید. مخلوط را حسابی هم بزنید و قابلمه را از روی حرارت بردارید. پنیرهای رنده شده، گوجه فرنگی خرد شده و ساقه آویشن را اضافه کنید باز هم مخلوط کنید. حالا می توانید جوز هندی را اضافه کنید و مخلوط را هم بزنید و مزه کنید و در صورت نیاز با هم به آن نمک و فلفل اضافه کنید. به خاطر داشته باشید پاستا و سس قرار است داخل فر قرار بگیرند و به همین خاطر بهتر است حسابی آبدار باشند. اگر مخلوط شما خشک بود مقداری آب به آن اضافه کنید. 

اگر سس خود را در ماهیتابه ای مناسب فر آماده کرده اید که هیچی، اگر نه حالا وقت آن است که قابلمه خود را عوض کنید. ماکارونی را به مدت 30 دقیقه داخل فر بگذارید تا زمانی که رویه آن طلایی شود.  در همین فاصله پودرهای سوخاری و برگ های آویشن را به همراه چند قطره روغن زیتون روی شعله ملایم بگذارید و آن را هم بزنید تا جایی که محتویاتش ترد و طلایی شوند. قابلمه را از روی گاز بردارید و آن را به همراه ماکارونی خوشمزه سر میز بگذارید. 

به همراه این غذا حتما یک سالاد سبز هم میل بفرمایید. 

 

1395/3/16

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: