املت لقمه مکزیکی

املت لقمه مکزیکی

مواد لازم

آووکادو یک عدد

لیمو یک عدد

یک مشت جعفری

3 قاشق غذاخوری ماست کم چرب

روغن زیتون

پیاز کوچک یک عدد

1 عدد هویج

نصف یک کلم سبز

یک عدد فلفل قرمز

تخم مرغ 8 عدد

60 گرم پنیر چدار

ارزش غذایی

کالری 355
چربی 23.7g
چربی اشباع 7.8g
پروتئین 21.2g
کربوهیدرات 11.6g
قند 8.9g

مشخصات

برای 4
زمان پخت 2
روش خیلی اسان
آشپزی :

 پوست و هسته آووکادو را بگیرید و آن را داخل مخلوط کن بریزید و آن را له کنید. آب دو عدد لیمو، مقدار کمی از برگ های گشنیز، ماست و مقداری روغن زیتون اضافه کنید و به این ترکیب به مقدار دلخواه نمک اضافه کنید.

پوست پیاز و هویچ را بگیرید و آنها را با هم حسابی خرد کنید. این کار را می توانید با کمک غذاساز، یا با یک چاقوی تیز و استفاده از مهارت های خرد کردنتان انجام دهید. سپس کاهو را خرد کنید. در نهایت فلفل قرمز را با دست خرد کنید و همه مواد را با هم داخل یک کاسه بزرگ ریخته و مخلوط کنید. بیشتر برگ های گشنیز را به این ترکیب اضافه کنید و هم بزنید. سپس مزه آن را امتحان کنید در صورت دلخواه مقدار نمک و فلفل به آن اضافه کنید.  

تخم مرغ ها را در یک کاسه بزرگ بشکنید و به خوبی هم بزنید و به آن نمک و فلفل کافی اضافه کنید.  

یک ماهیتابه کوچک نچسب را روی شعله متوسط قرار دهید. هنگامی که ماهیتابه کاملا داغ شد مقدار کمی روغن داخل آن بریززید و یک چهارم ترکیب تخم مرغ را داخل آن بریزید و به کمک یک قاشق آن را در تمام سطح ماهیتابه پهن کنید. یک چهارم پنیر را روی این ترکیب بریزید و  برای مدت دو دقیقه صبر کنید تا به خوبی آب شود. وقتی یک طرف املت کاملا پخت آن را به کمک کفگیر از ماهیتابه خارج کرده و داخل بشقاب بگذارید. 

یک چهارم سس آووکادو را به کمک قاشق وسط املت پهن کنید و روی آن سالاد هویچ و کاهو بریزید و به آرامی آن را از یک طرف لوله کنید. این کار را با بقیه مواد تکرار کنید تا چهار عدد املت آماده شوند. 

املت ها را با سالاد باقیمانده سبزیجات، مقداری گشنیز و نان سرو کنید. 

1395/3/11

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: