ژله خورده شیشه یا موزائیکی

ژله خورده شیشه یا موزائیکی

مواد لازم

پودر ژله در  رنگ و طعم های مختلف :   هر کدام یک بسته

شیر سرد :   ۱ لیوان

شیر داغ :   ۱ لیوان

پودر ژلاتین :   ۳ قاشق غذاخوری

شیرعسل :   ۱/۲ لیوان

مشخصات

برای 1
زمان پخت 7
روش سخت
آشپزی :

پودر ژله ها را جداگانه در یک لیوان آب جوش حل کرده و در قالب مناسبی بریزید و آن ها را درون یخچال بگذارید تا کاملا خودشان را بگیرند. زمانی که ژله ها کاملا خودشان را گرفتند آن ها را از قالب جدا کرده و برش های کوچک یک تا دو سانتی بزنید. .

سپس خرده ژله ها را در ظرفی بزرگ تر ریخته و همه را با هم مخلوط کنید. بهتر است این خرده ژله را در یخچال بگذارید تا مرحله آخر که نیاز به آن ها بود سپس از یخچال خارج کنید. پودر ژلاتین را با شیر سرد مخلوط کرده و سپسه شیر داغ را به آن اضافه کنید تا کاملا پودر ژلاتین حل شود. شیر عسل را نیز به این مخلوط اضافه و هم بزنید و آن را در یخچال بگذارید تا خنک شود. ژله های رنگین کمانی را درون قالب خنک و سرد ریخته و ژله سفید رنگ را بر روی خرده ژله ها بریزید.

قالب را در یخچال به مدت ۱۲ ساعت بگذارید تا کاملا خودش را بگیرد. سپس از قالب جدا کرده و نزدیک به ۱۵ دقیقه آن را در یخچال نگه دارید تا حسابی سفت و گرفته شود..

در طرز تهیه ژله خرده شیشه برای اینکه در هنگام برش، ژله به چاقو نچسبد، بهتر است کارد را مقداری خیس کنید. در ژله با زمینه سفید حتما ژله پایه را در یخچال بگذارید تا خنک شود در غیر این صورت باعث قاطی شدن رنگ های خرده های ژله می شود. 

1395/6/13

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: