انواع املت

انواع املت

مواد لازم

تخم مرغ 4 عدد

ریحان 4 ساقه

پنیر موزارلا 100 گرم

روغن زیتون

قارچ 200 گرم

نمک و فلفل به مقدار دلخواه

مشخصات

برای 4
زمان پخت 1
روش خیلی اسان
آشپزی :

 

املت ساده:

تخم‌مرغ‌ها را داخل کاسه‌ای شکسته و نمک و فلفل به آن اضافه کنید و با چنگال برای یکی دو دقیقه هم بزنید. یک ماهیتابه کوچک را روی شعله پایین گذاشته و بگذارید حسابی داغ شود. کره را اضافه کنید تا آب شود و قل بزنید. تخم‌مرغ‌ها را به آرامی در ماهیتابه پخش کنید تا همه جای آن را با ضخامتی یکدست پر کنند. وقتی املت تقریبا آماده بود اما هنوز رویش کمی خام بود، پنیرها را اضافه کنید (اگر پنیر می‌خواهید). 

با کفگیر چوبی دور ظرف بکشید تا املت از ماهیتابه جدا شود و بعد همانند تصویر، یک طرف را روی طرف دیگر بیندازید. وقتی ته املت به رنگ قهوه‌ای در آمد، ماهیتابه را از روی شعله برداشت و املت را داخل بشقابی منتقل کنید. 

 

املت گوجه و ریحان:

2، 3 ترکه ریحان تازه

1 مشت پر گوجه گیلاسی

روغن زیتون

برگ‌های ریحان را کاملا ریز کنید. گوجه گیلاسی‌ها را نصف کرده و به یک ماهیتابه که کره را به همراه روغن زیتون، نمک و فلفل در آن با شعله زیاد حرارت داده‌اید، اضافه کنید. یک دقیقه هم بزنید و بعد شعله را پایین بکشید (متوسط) و ریحان‌ها را اضافه کنید. تخم‌مرغ‌ها (که قبلا هم سفیده و زرده‌اش را مخلوط کرده‌اید) را اضافه و ماهیتابه را روی اجاق بچرخانید تا پخش شوند. بقیه مراحل شبیه به املت ساده است. 

 

املت قارچ:

3، 4 عدد قارچ

روغن زیتون

قارچ‌ها را تقریبا ریزِ ریز کنید و به یک ماهیتابه که کره را به همراه روغن زیتون، نمک و فلفل در آن با شعله زیاد حرارت داده‌اید، اضافه کنید. هم بزنید تا تقریبا طلایی شوند و شعله را پایین بکشید (متوسط). تخم‌مرغ‌ها (که قبلا هم سفیده و زرده‌اش را مخلوط کرده‌اید) را اضافه و ماهیتابه را روی اجاق بچرخانید تا پخش شوند. بقیه مراحل شبیه به املت ساده است. 

 

1395/3/25

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: