سیب زمینی و سیر کبابی

سیب زمینی و سیر کبابی

مواد لازم

۴ تا ۶ عدد سیب‌زمینی متوسط

نمک

فلفل سیاه تازه

نصف پیمانه روغن زیتون 

۴ قاشق غذاخوری کره نمک‌نزده

نصف پیمانه حبه‌های سیر، پوست گرفته

چند شاخه آویشن

مشخصات

برای 4
زمان پخت 5
روش اسان
آشپزی :

 

فر را از قبل با حرارت ۲۲۰ درجه سانتیگراد  گرم کنید. روغن و کره نمک‌ نزده را در یک تابه بریزید و با شعله متوسط حرارت دهید . شعله را کم کنید شاخه‌های آویشن و سیر را اضافه کنید و آنها را بپزید تا نرم شوند و به رنگ قهوه‌ای طلایی روشن درآیند، 15دقیقه کافی است. باید به آرامی حباب بزند اما روغن نیندازد یا دود نزند. آویشن‌ها را بعد از ۱۵ دقیقه بیرون بکشید. مطمئن شوید درجه حرارت کم است و آنقدر زیاد نیست که بسوزد. گاهی سیر را هم بزنید تا یکدست قهوه‌ای شوند. آنها را کنار بگذارید تا خنک شوند.

سیب‌زمینی‌ها را تمیز کنید و با دستمال کاغذی خشک کنید. شکاف هایی در سیب‌زمینی‌ها ایجاد کنید. این کا را فقط با سیب‌زمینی‌ های رو نکنید، سیب‌زمینی‌های زیر هم شکاف دهید بطوریکه سیب‌زمینی های زیر و رو یکسان باشند (گذاشتن قاشق چوبی در کنار سیب زمینی این کار را آسانتر می‌کند) وقتی چاقو به قاشق می خورد برش مستقیم بدید و نگه دارید). سیب‌زمینی‌ها را در ظرف پخت بچینید.

روی همه سیب‌زمینی‌ها همینطور کف آنها روغن سیر بمالید. نمک و فلفل روی آنها بپاشید. آنها را به مدت 15 دقیقه بپزید. تابه را از داخل فر بردارید و دوباره روی آنها روغن سیر بمالید. مطمئن شوید فضای بین قطعات سیب‌زمینی با روغن سیر پوشانده شده است.

۲۰-۳۰ دقیقه دیگر آنها را بپزید تا لبه‌های سب‌زمینی‌ها برشته شوند. یک بار دیگر تابه را از داخل فر بردارید و بین شکاف‌ های هر سیب‌زمینی ۴ تا ۵ حبه سیر سرخ شده بگذارید. آنها را به داخل فر برگردانید و ۱۰-۲۰ دقیقه دیگر بپزید تا لبه‌های آنها برشته و قهوه‌ای شوند و وسط آنها را بتوان به راحتی با یک چاقو شکاف داد .

آنها را فوراً تا وقتی گرم و برشته هستند میل نمایید .

نوش جان.

1395/6/8

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: