دلمه برگ مو

دلمه برگ مو

مواد لازم

پیاز 1 عدد

نمک، فلفل قرمز، زردچوبه، فلفل سیاه به مقدار لازم

تمرهندی 1 بسته

برگ درخت مو (انگور) 500 گرم

لپه 1 پیمانه

برنج آبکش شده  1 پیمانه

گوشت چرخ کرده 300 گرم

سبزی دلمه 300 گرم

آب جوش 1 لیوان

مشخصات

برای 6
زمان پخت 5
روش نه جندان سخت
آشپزی :

 

تمبر هندی را داخل آب جوش نیم ساعت خیس کنید سپس از صافی رد کنید آبش را کنار بگذارید. برگ موهای تازه را بشویید و اضافه دم آن را بگیرید آب در قابلمه ای ریخته بجوش که آمد برگها را در قابلمه ریخته حدود 2 تا 3 دقیقه داخل آب جوش بماند تا نرم شود سپس آبکش کنید.

لپه را پاک کنید بشوید با کمی نمک بپزید نرم شدند، آبکش کرده و کنار بگذارید . برنج را در آب جوش بریزید کمی نرم که شد آبکش کنید کنار بگذارید. 

پیاز رنده شده را با گوشت مخلوط کنید و ورز دهید سپس در کمی روغن سرخ کنید سپس نمک و ادویه را به گوشت اضافه کنید. بعد سبزی دلمه ساطوری، برنج آبکش، لپه پخته را با هم مخلوط کنید در صورت تمایل در این مرحله کمی رب گوجه فرنگی یا رب انار یا تمبرهندی به مواد گوشتی می توانید اضافه کنید تا مواد داخل دلمه طعم بگیرد. 

یک عدد برگ مو را برداشته و مقداری از مایه دلمه را بر اساس اندازه برگ وسط برگ قرار داده و دلمه را به شکل مورد نظر بپیچید. وقتی تمام برگ ها را با مایه دلمه آماده شد، قابلمه ی مناسبی انتخاب کرده و کف آن را با مقداری روغن چرب کنید و یک لایه برگ مو کف قابلمه بچینید. سپس دلمه های پر شده را داخل قابلمه بگذارید. مقداری روغن با یک لیوان آب تمبرهندی ولرم به دلمه ها اضافه کرده، روی حرارت کم قرار دهید سپس یک عدد پیش دستی یا بشقاب که اندازه آن کمی کوچک تر از دهانه قابلمه باشد به صورت بر عکس روی دلمه ها بگذارید. بعد درب قابلمه را گذاشته و منتظر بمانید دلمه ها پخته شوند.

نکته: 

به جای تمبر هندی میتوانید از مخلوط شیره انگور و سرکه اضافه کنید.  

1395/5/30

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: