پلو میگو بندری

پلو میگو بندری

مواد لازم

برنج یک کیلو

میگو 500 گرم پاک شده

سبزی ماهی گشنیز وشنبلیله ۵۰۰ گرم ( ۴۰۰ گرم گشنیز و۱۰۰ گرم شنبلیله)

100 گرم پیاز 

سیر یک بوته

زردچوبه یک قاشق مرباخوری

ادویه یک قاشق مرباخوری

رب گوجه فرنگی یک قاشق غذاخوری

فلفل قرمز یک قاشق چایخوری

پودر دارچین یک قاشق چایخوری (دلخواه)

تمبر هندی یک چهارم یک بسته

مشخصات

برای 6
زمان پخت 5
روش اسان
آشپزی :

 

برنج را از چند ساعت قبل با مقداری نمک خیس کنید (حداقل دو ساعت).سبزی را پس از پاک کردن وشستن بگذارید آب آن گرفته شودوبعد آنها را خیلی ریز خرد کنید وبامقداری روغن در تابه سرخ کنید .مدت سرخ کردن سبزی بستگی به میل شماست.

پیاز را خلالی خرد کرده وبا مقداری روغن تفت دهید تا طلایی رنگ شود بعد سیرها را رنده کرده وبه پیاز طلایی شده اضافه نمایید وکمی تفت دهید. سپس زردچوبه وادویه وفلفل ودارچین را نیز افزوده وبعد از کمی تفت دادن رب گوجه فرنگی را به مواد اضافه و چند ثانیه دیگر تفت دهید ومیگوها را درون این مواد ریخته و مقداری تفت دهید طوری که مواد نسوزد.

سبزی سرخ شده را به مایع اضافه وهمه مواد را کمی باهم تفت دهید . تمبر خوراکی را که از نیم ساعت پیش با مقدار کمی آب گرم خیس کرده اید با دست چنگ بزنید ودانه های درشت انرا دور ریخته و آب غلیظ تمبر را در مایع میگو بریزید و بگذارید با حرارت کم ترشی تمبر به خورد میگوها برود.در این فاصله آب را جوش آورده وبرنج را به روش پلو ساده آبکش کنید. در یک قابلمه مناسب مقدار کمی روغن وخیلی کم آب بریزید وته قابلمه نان لواش یا سیب زمینی حلقه شده بچینید. مقداری برنج روی آن ریخته ومقداری از مایع میگو روی برنج ریخته وبه همین ترتیب تا تمامی برنج ومایع میگو درون قابلمه ریخته شود وبعد آن را دم کنید. موقع سرو برنج ومایع میگوی لابلای آن را مخلوط کرده و به دلخواه مقداری روغن داغ داغ روی آن بدهید.

 

1395/6/6

فرم پاسخ

از طریق فرم زیر پیام خود را برای ما ارسال کنید

محتوای بیشتر در این بخش: