563

بستنی در فنجان شکلاتی

مواد لازم

مواد لازم جهت تهیه بستنی:
  •  تخم مرغ : 1 عدد
  •  زرده تخم مرغ : 3 عدد
  • شکر دانه ریز : 6 قاشق غذاخوری
  • شیر خامه ای پرچرب : 300 میلی لیتر
مواد لازم جهت تهیه فنجان توری شکلاتی:
  •  شکلات خالص : 100 گرم

مشخصات

برای 4 نفر
روش حرفه ای
آشپزی :

۱٫ تخم مرغ , زرده های تخم مرغ و شکر دانه ریز را داخل کاسه ای بریزید و خوب بزنید تا به طور کامل با هم ترکیب شوند . شیر را روی حرارت بگذارید تا تقریبا جوش بیاید.

۲٫ شیر داغ را کم کم به مخلوط تخم مرغ ها اضافه نمایید و با همزن بزنید . کاسه ای را روی تابه حاوی آب جوش قرار دهید و مرتب مخلوط داخل آن را هم بزنید تا به اندازه کافی سفت شود , طوری که وقتی قاشق را داخل آن نمایید , مواد به قاشق بچسبد.

۳٫ شکلات خالص را به قطعات کوچک تقسیم نمایید و به مخلوط تخم مرغ داغ بیافزایید . آن را مرتب هم بزنید تا شکلات ها به طور کامل آب شوند . روی کاسه را با کاغذ روغنی نم دار بپوشانید و بگذارید مخلوط سرد شود.

۴٫ خامه را آنقدر بزنید تا سفت شود و فرم بگیرد , سپس آن را به مخلوط سرد شده , اضافه نمایید. مواد را داخل کیسه فریزر بریزید و به مدت ۱ تا ۲ ساعت در فریزر بگذارید تا از هر طرف حدود ۲/۵ سانتیمتر از آن یخ بزند.

۵٫ بستنی را داخل ظرف سردی بریزید و دوباره آن را هم بزنید تا کمی نرم شود . دوباره آن را داخل فریزر بگذارید تا سفت شود.

۶٫ جهت تهیه فنجان های شکلاتی , سینی قالب کیک یزدی را وارونه نمایید. روی قالب سینی یکی در میان محافظ پلاستیکی بکشید. شکلات را آب نمایید و داخل قیف کاغذی بریزید و نوک آن را باریک قیچی نمایید.

۷٫ ابتدا با شکلات یک دایره دور تا دور برجستگی قالب بریزید و سپس شکلات را به شکل خطوط مورب سر تا سر قالب ریخته و به هم متصل نمایید . تا به صورت یک فنجان توری در بیاید . شکلات را با استفاده از قیف یک بار دیگر دور قالب بریزید. بگذارید سرد شوند و خودشان را بگیرند . شکلات ها را از قالب ها جدا نمایید و پلاستیک را از آن جدا نمایید. بستنی را داخل فنجان های شکلاتی سرو نمایید.

خرداد ۲۵, ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

بررسی امنیتی *