741

کوکی کشمش و گردو

مواد لازم

مشخصات

برای 16 نفر
روش متوسط
آشپزی :

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و بگذارید گرم شود. روی سینی فر هم کاغذ روغنی بکشید. آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط و در کاسه‌ای الک کنید و کنار بگذارید. در کاسه دیگری شکر، روغن، تخم مرغ و وانیل را بریزید و با همزن بزنید تا مخلوط غلیظی حاضر شود. مواد خشک را به تدریج روی مواد تر بریزید و هم بزنید تا خمیر کوکی آماده شود. کشمش و گردوی خرد شده را روی خمیر بریزید و با آن مخلوط کنید. خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

اگر خمیر بیش از حد چسبناک است و نمی‌توانید با آن کار کنید کمی آرد به آن اضافه کنید. روی سطح کار هم آرد بپاشید و هر کدام از بخش‌های خمیر را روی سطح بغلتانید و به صورت لوله درازی در بیاورید. سپس روی هر کدام از لوله‌ها با دست فشار بدهید تا به پهنای حدوداً ۵ سانت باز شوند.

خمیر‌ را در سینی فر آماده شده بگذارید و به مدت ۲۸ دقیقه در فر قرار دهید. سپس بگذارید ۱۰–۲۰ دقیقه بماند و خنک شود. دمای فر را به ۱۶۰ درجه کاهش دهید. وقتی خمیر نیم پخته کوکی خنک شد آن را به شکل مایل برش بزنید.

کوکی‌های برش خورده را مجدداً در سینی فر بچینید و ۸ دقیقه در فر قرار دهید تا یک طرف آنها طلایی شود. کوکی‌ها را برعکس کنید ۸ دقیقه دیگر هم در فر قرار دهید. بگذارید کوکی کشمش و گردو کاملاً خنک شود سپس آن را با چای یا شیر سرو کنید.

شهریور ۲۲, ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

بررسی امنیتی *